Semena-bylinky.cz
ÚVOD KATALOG AKCE SLEVY AKTUALITY OBCHODNÍ PODMÍNKY KONTAKTY ODKAZY
HL. TEXT
VÝROBCE
ROZMĚR
VARIANTA
Petra Máchová
Adresa
Veleslavínská 2/28
Praha 6
16200
ČR
74860551
nejsme plátci DPH
Telefon 775949911
.

BRUTNÁK LÉKAŘSKÝ

. . .
Brutnák – bylinka, která se může vysévat i na podzim

Brutnák lékařský, latinsky Borago officinalis pochází ze Středního východu. Zásluhou Římanů se rozšířil až do Anglie. Za čas však v Evropě zplaněl.
Brutnák je jednoletá velmi statná bylina s chlupatými šedozelenými listy a krásnými jasně fialovými květy.

Jeho semena snesou i velký mráz a přežijí většinu zim, proto můžete brutnák vysévat i na podzim a již v květnu se těšit z jeho květů. Jinak se tato bylina vysévá časně z jara do půdy udržující vlhkost. Brutnák pak pokvete od konce června do podzimu.

Brutnák, nebo-li okurkové koření jak se mu říká v holandštině, se masově vysévá speciálně v zahradách. Jeho květy produkují mnoho nektaru, který vábí mnoho čmeláků a včel.
Léčebně se používají vrcholky rostliny těsně před květem. Z čerstvých se vaří čaj nebo se přidávají do mléka.

Říká se, že brutnák působí proti psychické skleslosti, zahání melancholii a dodává odvahy. Je to povzbuzující koření působící proti bušení srdce. Často se taky přidává do homeopatických léků.

Lahůdkou je brutnák také pro lidi, ale dnes je jeho použití v kuchyni hodně omezené. Květy se používají jako ozdoba do salátů a polévek pro dodání poživatelného akcentu nebo se zamrazují do kostiček ledu. Kandované se používají jako originální ozdoba na dezerty. Při kandování potřete květy klovatinou smíchanou s růžovou vodou. Poté ponořte do cukru a sušte na drátěných rámech.

Mladé, nadrobno nakrájené listy brutnáku se přidávají do salátů a nápojů, kterým dodávají osvěžující okurkovou chuť. Tepelnou úpravou se tato chuť ztrácí. Těsně před podáváním se brutnák přidává také do polévek. V Německu se přidávají listy do vývaru a k dušenému masu a asiaté z nich připravují výborné závitky.

Krémová polévka s brutnákem

1 cibule
2 lžíce másla
700 ml drůbežího vývaru
150 g listů brunáku
400 g brambor
200 ml smetany
sůl, muškátový květ

Cibuli nakrájíme nadrobno a smažíme na rozpuštěném másle dosklovata. Zalijeme vývarem a přidáme na kostičky nakrájené brambory. Až se začne polévka vařit přidáme 120 g nasekaných listů brutnáku, zakryjeme poklicí a vaříme dokud brambory nezměknou na mírném ohni. Poté polévku rozmixujeme. Přidáme sůl, muškátový květ a smetanu. Polévku již nevaříme, jen prohřejeme. Nakonec přidáme zbylých 30 g nasekaných listů brutnáku.

Dobrou chuť…
.
KOŠÍK JE PRÁZDNÝ
TIP Při objednávce zboží nad 499,00 Kč bude odeslání objednávky ZDARMA
Brutnák – bylinka, která se může vysévat i na podzim. Čtěte více zde o této zajímavé bylince...